KENDİNLE BARIŞ
Seminerler
Sidney'de verdigim seminerler
 • Kendinle Baris

Detayli bilgi icin Neden Kendinle Baris i tiklayiniz.

 • Güç ve Yeteneklerimiz

Beynimizin ve düsüncemizin gücü sinirsizdir. Önemli olan, bu sinirsiz gücün farkina varip, geregince kendi yararimiza kullanmaktir. Nasil kullanalim ki, yasamdan beklentilerimiz gerçeklesebilsin.

 • Basarinin Sirri

Bedensel ve ruhsal sagligi yerinde olan her kisi, istedigi her konuda basarili olabilir. Önemli olan, kisinin o isi basaracagina inanmasidir.
Basarinin temel ilkeleri:

 • Hedefini belirle. Ne istedigini bil. Neyi, niçin ve kim için yapmak istedigini sapta.
 • Bu is için kaynaklarini belirle
 • Daha önce bu ise benzer deneyimin yoksa: bu isi en iyi yapan basarili kisilerin 'kendisi ve isde basarili olma inanci', 'isi yaparken kullandigi akil ve uygulama yöntemi' ve 'beden dilini' aynen kopye et ve harekete geç.
 • Basarisizliktan korkma. Korkunun üstüne giderek korkunu güce dönüstür.
 • Uygulamaya geç. Uygulama istedigin sekilde sonuçlanmaz ise: bu uygulamadan ögrendiklerini de ekleyerek yeni yöntem gelistir ve dene. Yine yeni yöntem gelistir, dene, ta ki istedigin sonucu alincaya kadar.             
 • Stresi Mutluluga Dönüstürebilme

Stres, abartilmis algilama ve yorumlama biçidir. Bazi olanaklara hiç sans taninmadan bir konuya odaklanarak gereginden fazla önem verilmesidir. Daha çok dis dünyayi degistirme çabasidir. Disimizda olusan olaylari kendi degerlerimizle ölçüp, kendi inançlarimizla degerlendirip, kendi dogrularimizla yargilayip, kendi duygularimizla yorumlamakla beynimize yükledigimiz gereksiz yüktür.

Bu yükün farkina vararak (farkindalik), her olayin iyi bir yanini bulmak (yakinlasma) ve hosumuza gitmeyen yanlarini istedigimiz biçimde degistirerek stres denen gerilimi yok edebiliriz. Böylece, beynimiz de büyük bir yükü tasimaktan kurtularak kimyasal salgilarini bizim mutlu ve sagligimiz için üretir.

 • Gençlik ve Motivasyon

Gençlerin, kendine güvenebilmeleri; ders çalismayi nasil zevkli hale getirebilecekleri; amaç saptamanin önemi ve hedeflerine ulasma teknikleri.

 • Aile Içi Iletisim

Aile içinde eslerin biribirine yaklasim, tutum ve davranislari; eslerin, anne-baba olarak çocuklara karsi tutum ve davranislari; çocuklara gereken ilgi; karsiliksiz sevginin iletilmesi; kendi istedikleri yönde degil çocuklarinin yetenek ve becerilerine göre yönlendirmeleri; çocuklariyla yakin bir arkadas, ayni yolda ilerleyen bir yoldas olabilmeleri ve en önemlisi çocuklarina daima güvenmeleri.

Anneler, babalar çocugunuza yaklasirken daima kendi çocuklugunuzu animsayin, lütfen.

 • Iletisim

Iletisim: dis dünyanin tarafimizdan yorumu; iç dünyamizin disariya yansimasi; bütün bunlarin üzerimizde biraktigi etkilerdir.

Duygu ve düsüncelerimizi yorumlama; yorumlamalarimizi karsimizdaki kisi/kisilere sözlü ya da sözsüz iletebilme yetenegidir. Deneyimler düsünceyi, düsünceler söz ve davranislari olusturur. Söylenen her sözün, sergilenen her davranisin kaynagi: yasam boyunca bilinçaltinda biriktirdigimiz deneyimler olup, bizim bedensel ve ruhsal sagligimizin yansimasidir. Baskalari ile iletisim kurarken bunun farkinda olmaliyiz.

 • Etkili Sözel Sunu

Konumuz ne olursa olsun, hangi dinleyici grubu olursa olsun, sözel sunumuzu nasil sunalim ki konustugumuz sürece dinleyiciler bizi dikkatle ve heyecanla dinleyebilsinler.

© Copyright: 2008-2009,
Kendinle Baris
Son güncelleme tarihi
27 June 2009
Bu site hakkinda öneriler
dacikgoz@bigpond.net.au
 

 

 

GÜncel news

Kan damarlarinin uzunlugu 99 bin km dir. Ekvator üzerinden dünyayi iki defa çevreler.