KENDİNLE BARIŞ
Terapi

Terapi kosullari :

  • 10 yasindan büyük olmasi
  • Degisimi kendisinin istemesi
  • Tibbî ilaç aliyorsa doktorundan tavsiye mektubu getirmesi.

Terapi Süresi :

  • Ilk tanismadan sonraki seanslarin süresi danisanin durumuna göre yarim saatle iki saat arasi degisebilir.

Terapi Sonrasi danisan'a destek verilir.

Yasaminizda kalici degisim istiyorsaniz Bize Ulasabilirsiniz .

Terapiye gereksinim nedenleri :

Terapi , kisinin istemedigi davranis veya hastaliktan arinma islemidir.

Tüm ögrenme, degisim ve davranislar bilinçaltinda olusur. Ayrica, Bilinçaltinin %90ni 7 yasina kadar bilinçle ters orantili olusur.

7 yasina kadar bilinçalti, sünger gibi, tüm gördüklerini, duyduklarini, hissettiklerini,,, sahibini koruma amaciyla, kendine özgü kodlama sistemiyle hafizasinda biriktirir.

Bilinçalti olusurken, olaylari, gelecekte olasi benzerlikte olaylarin yaratacagi üzüntü, sikintidan sahibini korumak amaciyla yorumlar, kodlar ve son kararini bir daha degismeyecek sekilde depolar. Ileride olusan benzeri olaylarda ise ilk kararina eklemeler yaparak yeni kodlarla yeni bir sayfa açar.

Bilinçaltinda zaman kavrami yoktur, yani geçmis veya gelecek diye bir tanim yok, sadece 'simdi' vardir. Davranislar, yasiniz kaç olursa olsun, bilinçalti kararlarinin alindigi yasin yorumudur. Kisaca yedisinde ne iseniz yetmisinde de o sunuz. Istemediginiz yükü yetmisinize kadar nasil tasirsiniz? Tasimaktan yorulmadiniz mi? Güncelleyin bilinçalti kararlarini, olsun bitsin, siz de rahatlayin.

Baskalarinin haklarina saygili olarak diledigimiz gibi yasamak bizim de hakkimiz. Insan olarak ne isteriz ki? Istedigimiz sadece sayilmak, sevilmek,önemsenmek, takdir edilmek, kabul edilmek ve içimizdeki 'ben'i tanimalari, öyle degil mi?. Öyle de, bilincimizin disinda, bunlardan herhangi birinin eksikligini hissetmemiz: duygu, düsünce ve davranislarimizi olumsuz yönde etkiler. Degisik duygulara kapilir, farkinda olmadan istemedigimiz davranislar sergiler, sonra da pisman oluruz.Herhangi bir ise baslar, istemedigimiz sonuca ulasinca kendimize güvenimizi kaybederiz. Gereginden fazla kirilgan, alingan oluruz. Bunlarin tek nedeni: zamanla bilinçaltinda depolanan, bizi koruma amaçli bilinçalti kararlaridir. Bilinçalti zamaninda bizi korudu, bu koruma o zaman için yararliydi. Bugünse kosullar degisti, biz büyüdük, hala bilinçaltimiz ayni kararlarini uyguluyor.

Sonuç: Arinmak istediginiz davranislarin ana nedeni olan bilinçalti kararlarinin güncellenmesi gerekmektedir. Bilinç yardimiyla bilinçaltinin ilk kararlari güncellenemez.

Ilk kararlar: suçluluk, üzüntü, intikam, nefret, korku, öfke vb dir.

Ilk kararlarin ileri yaslarda sonucuysa: güvensizlik, sevgisizlik, basarisizlik, bagimlilik, korkaklik, iletisim bozuklugu, tembellik, kiskançlik, geçimsizlik, kendini ifade edememe, endise, gerilim, bunalim ve bunlarin neden oldugu bedensel hastaliklardir.

Bilinçaltinin yönetiminde tutsak olmaktansa, bilinçaltini zaman zaman günceleyerek özgür olabliriz. Bilinçle, kendi bilinçaltinizi günceleyemezsiniz.Yasaminizda daha mutlu daha basarili olmak için degisim istiyorsaniz bize ulasabilirsiniz.

© Copyright: 2008-2009,
Kendinle Baris
Son güncelleme tarihi
27 June 2009
Bu site hakkinda öneriler
dacikgoz@bigpond.net.au
 

 

 

GÜncel news

Kaslarin güçleri ayni yönde birlesirse, 25 ton agirligi kaldirabilir.